REF

Гірськолижні траси Буковеля – гордість українського курорту з різноманіттям маршрутів для відпочиваючих з усіма рівнями катання

вася пупкин
123 Main Street New York, NY 10001

Якщо ви не знаєте, де відпочити фізично і морально, скинути тягар щоденних турбот, треба вирушати в Карпати, центр гірськолижного туризму. Відпочинок в Карпатах влітку – це безкінечні туристичні маршрути, цікаві легенди, краєзнавчі музеї, вражаючі водоспади, національна кухня, вівчарські трембіти. А зимою в Карпати варто поїхати, щоб освоїти катання на лижах та сноубордах, подихати чистим морозним гірським повітрям, насиченим киснем і запахом хвої. 

Гірськолижний комплекс «Буковель»

«Буковель» відомий не тільки в Україні як найкраще місце для катання на лижах, а і в Європі. Не дарма він отримав назву «серце Карпат». Розташований на околиці села Поляниця, за 2 км від центру села, у долині гірської річки Прутець. Для любителів екстремального відпочинку функціонує 16 гірськолижних витягів, на яких можна підійнятися на 63 спускові траси. Загальна протяжність трас сягає 68 км. 

Знайти свою трасу можуть як професійні спортсмени, так і новачки. Якщо глянути на карту курорту, можна побачити павутинку трас синього, червоного і чорного кольорів. Кольором обумовлено складність спуску. 

Щоб пірнути у атмосферу драйву, спорту і зимових розваг, варто оселитися десь поблизу Буковеля і знайти готель в Карпатах.  Так ваша карпатська зима буде незабутньою і атмосферною. 

Гірськолижні траси і маршрути для катання

Гірськолижні траси Буковель сформовані на гірських схилах, покритих травою, тому спуски на них комфортні як для початківців, так і для майстрів лижного спорту. Траси завжди покриті снігом. Навіть якщо зима не сніжна, то на трасах розставлені снігові гармати та ратраки. Усі витяги працюють за одним графіком. З графіком і схемою гірськолижних маршрутів можна ознайомитися біля кожного витяга. Комфортним буде катання навіть після заходу сонця – деякі траси освітлені ліхтарями. 

Яку ж трасу обрати? Туристи можуть скористатися наступними трасами, які відзначені кольорами за ступенем складності: 

  1. Сині траси розраховані на новачків та дітей. Для цього ідеальними стануть маршрути 1Е, 1С, 2С, 5A, 5B, 7А, 14А, 12B, 11F, 14A та Z, 22С. Найпопулярніші маршрути – 5А і 5В. Вони пологі, довгі, без крутих поворотів. Саме таким спуском також є траса 7А. Але єдиний недолік – дуже довгі черги на витяг. На ній теж катаються і діти, і ті, хто не катався на лижах раніше.  Траса 14А вважається найдовшою – під час спуску можна замилуватись засніженими пагорбами і деревами, видом на озеро Молодості. 
  2. Червоні траси для професіоналів. 1А, 2А, 8B, 8C, 11A, 11E, 11D, 12A, 12D, 13A, 13C, 13D, 15A, 15A, 15A 16А. Найдовші черги на спуск 2В. Ця траса спочатку полога і широка, але під кінець свій професіоналізм можна випробувати на високих пагорбах.
  3. Чорні траси розраховані на екстремалів. Деякі траси мають 90 градусний нахил.  5H, 5F, 5E, 11С, 11В, 16С, 16D – тут є перепади висот, вузькі старти, круті повороти. Любителі фрірайду обирають саме такі спуски.

Перед початком катання головне – об’єктивно оцінити свої уміння кататися на лижах. Не варто ризикувати, якщо не впевнені у своїх силах. 

Не засмучуйтеся, якщо у вас немає досвіду катання на лижах. Знайти професійного тренера можна у спеціалізованій школі – їх декілька на території курорту. Інструктор ознайомить з основами катання на лижах та допоможе застосувати набуті знання на практиці. Також діють пункти прокату спорядження та спеціального одягу – можна знайти свій розмір лиж та вбрання. 

Ви не лижник? Що обрати для відпочинку

Якщо ви не лижник, то не варто засмучуватися. Обирайте іншу розвагу за своїм смаком. У готелях та комплексах відпочинку для гостей відкриті спа-центри, де можна поплавати у басейні або поніжитися у гарячих трав’яних чанах, сходити на масаж. Як варіант активного відпочинку може бути катання на ковзанах, сноутюбах, на санях на спеціальній трасі. Це теж неймовірно цікаво і перехоплює подих. Ice land – це єдиний в Україні крижаний комплекс, де є можливість відчути себе героєм казки «Крижане серце». Переходьте за посиланням https://koruna.ua/articles/girskolyzhni-trasy-bukovelya-gordist-ukrayinskogo-kurortu та обирайте свій тип відпочинку. 

Не потрібно себе обмежувати у відпочинку. Повноцінне перезавантаження дозволить після відпустки працювати більш продуктивно, знаходячись в комфортному стані.